BMW Golf Cup International

TÄHTIS POLE VÕIT, VAID OSAVÕTT

 

100 000 mängijat. 50 riiki. Üks finaal. Golfimaailma amatööride tippvõistluseks kujunenud BMW Golf Cup International on kvaliteedilati nii kõrgele tõstnud, et võistluse rahvusvahelisse finaali jõudmine näib isegi kogenud golfimängijatele võimatuna. Ometi on see võimalik, nagu näitavad edulood elust enesest. 

 

Lõuna-Aafrika Vabariigis peetud finaalvõistluselt naasnud golfimängijad Kristel Ulla, Aivar Köök ja Arno Huik jagavad oma värskeid muljeid profitasemel korraldusega spordisündmuselt. Ühtlasi annavad nad soovitusi, kuidas pääseda järgmise õnneliku golfiharrastajana Eestit esindama 2016. aasta rahvusvahelises finaalis Dubais.

 

Vaata BMW Golf Cup International 2016 juhendit siit

 

BMW Golf Cup International 2015 finaalvõistlus peeti 7.-12. märtsini Lõuna-Aafrika Vabariigis Fancourti golfikeskuse väljakutel, mille arhitektiks on Lõuna-Aafrika golfilegend Gary Player. Eestit esindas rahvusvahelises finaalis kolmeliikmeline võistkond, kuhu kuulusid Kristel Ulla, Aivar Köök ja Arno Huik. 

 

Eesti võistkonda kuulunud golfimängijad lunastasid pääsme rahvusvahelisse finaali mullu augustis Niitvälja Golfikeskuses toimunud BMW Golf Cup International Eesti finaalvõistlusel. Tänavu juba 11 korda Eestis peetav BMW Golf Cup on kujunemas oma kuue osavõistluse ja maineka lõppvõistlusega paljude siinsete golfiharrastajate hooaja tippsündmuseks. BMW on üks väheseid, kellel on välja panna erakordselt ahvatlev auhind: pääse nii kõrgetasemelisele rahvusvahelisele finaalvõistlusele.

 

HARRASTAJAID KOHELDAKSE NAGU PROFFE

 

Eesti võistkond naasis Lõuna-Aafrikast eranditult väga heade emotsioonidega. Isegi neile, kes on varem lähedalt näinud erinevate tippvõistluste korraldust ja köögipoolt, jättis BMW rahvusvaheline finaal just oma profitasemel korralduse poolest erakordse mulje. 

 

„Üritus väärib oma nime, tõsiselt äge,“ kinnitas Niitvälja Golfiklubi liige Aivar Köök. „Olen näinud teisi suurvõistlusi ja nende korraldust. Minu hinnang BMW võistlusele on väga-väga hea. See on ikka spordivõistlus, mitte lihtsalt kommertsvõistlus, ja korraldatud filigraanselt – selle nimel tasub pingutada!“

 

Firma Goodmark juhataja Köök hindas kõrgelt just seda, et iga päev oli eriilmeline, sport ja meelelahutus olid heas tasakaalus ning kokku moodustas kogu finaalvõistlus väga tugeva terviku. „Mulle kui harrastussportlasele andis see tunde, et meid koheldi nagu proffe. BMW pingutab kõvasti, kiidusõnad korraldusele,“ lausus ta. Eesti osavõistlustel soovitas Köök kindlasti osaleda, sest rahvusvahelisse finaali pääsemine väärib seda pingutust. „Suurde finaali pääsemine on vägev auhind,“ lisas ta. „Kiitus ka United Motorsile golfi edendamise eest – see on Eesti golfi arengule väga oluline!“ 

 

KOGEMUS, MIDA RAHA EEST OSTA EI SAA

 

Värvikaid muljeid ja eredaid hetki koges Lõuna-Aafrikas ka Kristel Ulla, samuti Niitvälja Golfiklubi liige ning mullune Eesti meister mid-amatööride arvestuses. „Nädalaks ajaks luuakse sulle kujutelm, et sa oled ääretult tähtis. Punased vaibad maas ja eskortautod ukse ees – tavaliselt kaasneb see üleilmse tuntusega,“ rääkis Ulla. „Seda kogemust raha eest ei osta!“

 

Ulla rõhutas, et Eestis ei ole teist nii suurejoonelist auhinda, mis annaks võimaluse osaleda maailma finaalis nagu staar. „Sa esindad seal oma riiki ja oled nagu oma maa saadik, millega kaasneb suur au ja vastutus,“ jagas ta kogetud tundeid. „Muljetavaldav oli vaadata taustajõudude tegutsemist finaalvõistluse ajal. See on tõesti perfektseks lihvitud üritus, mis võimaldab kohtuda eri kultuuride ja suhtumistega. Osalemine sellisel tippvõistlusel ongi juba auhind!“ 

 

Ulla märkis, et Lõuna-Aafrika sobis talle reisisihtkohana hästi. Enda jaoks tegi ta seal taas ühe olulise tähelepaneku. „See meie maakera on ikka igal pool üks ja sama maakera – avastan seda kõikjal maailmas, kuhu olen sattunud!“ muigas ta. Võistlusnädala kohta tõi ta veel väga positiivsena välja võistlejate kaaslastele suunatud mitmekülgse programmi, mis võimaldas neil golfi mängida samadel väljakutel, veini degusteerida, lõvidega jalutada, haidega sukelduda, jahi pardal austreid nautida ning ka vahetult võistlusele kaasa elada.

 

Üllatavaks pidas Kristel Ulla aga seda, et BMW golfivõistluse rahvusvahelises finaalis ei osalenud meie lähinaabreid lätlasi-leedukaid ega ka Skandinaavia riike. „Tänusõnad United Motorsile siinse võistluse korraldamise ning golfi toetamise eest – me eristume sellega oma regiooni teistest riikidest,“ tunnustas ta.

 

FINAALIS VÕIB OSALEDA VAID KORRA ELUS

 

BMW golfivõistluse rahvusvahelist finaali teatakse „Once in a liftime“ reegli järgi – kes korra on finaalis osalenud, see rohkem seal võistelda ei saa. „Ma nimetan seda jackpot’iks,“ ütles ka Otepää Golfiklubi liige Arno Huik, kes hindab auhinnareisi kõrgelt. „Esimest korda caddy’ga mängimine, toitlustus, majutus, safari ja kogu muu programm – kõik oli viimasepeal,“ rääkis Huik. „Professionaalne korraldus oligi minu suurim elamus. Ja reisiseltskond oli mõnus, paremat ei oska tahtagi!“

 

Tee-ehituse valdkonnas töötav Huik alustas aktiivsemalt golfimängimist kümne aasta eest, 64-aastasena. „Golfi juurde võib tulla igas vanuses. Golf võimaldab palju jala käia ja liikuda, sealt tuleb tervis. Kes meist muidu kõnnib päevas neli tundi, aga golfirajal sa kõnnid ja teed muudki,“ lausus Huik, kes peab oluliseks ka golfiga kaasnevat laia suhtlusringi.

 

Huik tõstis esile sedagi, et Eestis on golf alles lapsekingades ja seepärast on tänuväärne iga selline ettevõtmine nagu BMW golfivõistlus – see aitab golfi populariseerida. „Eestis võiks olla rohkem väljakuid ja rohkem mängijaid, aga selleks on vaja veel inimeste mõtteviisi muuta. Golf ei ole üldse kallis hobi, kui mängida palju oma klubi koduväljakul,“ mõtiskles ta ja lisas, et noori häid golfimängijaid siiski lisandub ja neid on äge vaadata. „Olen ikka mõelnud, et kunagi võiks ka mõni golfimängija Eestist tõusta maailma tuhande parima sekka.“ 

 

EESTI VÕISTLUS KÕIGILE GOLFIHARRASTAJATELE

 

Just selle unistuse teostumisele aitab kaasa ka United Motorsi korraldatav iga-aastane golfivõistlus BMW Golf Cup International, mille tänavune Eesti finaal peetakse 19.-20. augustil golfikeskuses Pärnu Bay Golf Links. Eelneval kuuel osavõistlusel selekteeritakse välja 96 parimat, kellele lisaks pääseb siinsesse finaali ka 28 kutsetega võistlejat. Kahepäevasel finaalvõistlusel Pärnu külje all selgitatakse 124 mängija seast punktimängu põhjal välja kolm parimat, kes pälvivad unistuste auhinna – pääsme BMW golfivõistluse rahvusvahelisse finaali. BMW Golf Cup International 2016 finaalvõistlus peetakse Dubai mainekas golfikeskuses järgmise aasta alguses. 

 

Kuid nagu on öelnud kõik meie golfimängijad, kes siiani BMW rahvusvahelise golfivõistluse finaalis osalenud – ainuüksi sellele võistlusele pääsemine ongi auhind! Sama põhimõte kehtib ka koduste osavõistluste puhul: mängi mõnuga, suhtle kaaslastega, naudi hetke, sest võidust tähtsam on osavõtt. Ja ainult mängu nautides võid teha ka hea võistluse!

 

Lähem info BMW Golf Cup Eesti võistluse kohta aadressil www.bmw.ee 

 

(Foto: L1S_0566_Estonia_võistlejad)

 

Lõuna-Aafrika Vabariigis Fancourti golfikeskuses peetud BMW Golf Cup International 2015 rahvusvahelises finaalis Eestit esindanud võistkond (vasakult): Aivar Köök, Kristel Ulla ja Arno Huik.

 

  • BMW on golfi toetanud juba aastakümneid ja jätkab seda ka edaspidi.
  • BMW golfivõistluse rahvusvaheline finaal on eksklusiivne võistlus, millele pääsemine ise on võit.

 

MAAILMA SUURIM AMATÖÖRIDE GOLFIVÕISTLUS

 

BMW Golf Cup International on maailma suurim amatööride golfivõistlus, mille ajalugu ulatub aastasse 1982. Rahvusvahelisse finaali pääsemiseks võistleb igal aastal rohkem kui 100 000 golfimängijat ligi 50 riigist ning lõppvõistlusele sõidavad vaid oma koduriigi finaalvõistluse võitjad. 

 

Rahvusvahelises finaalis osalevad kolm sportlast erinevates kategooriates ning reeglite kohaselt saab iga mängija oma riiki esindada vaid korra elus. Põhjus selleks reegliks on lihtne – võistleja saab osaleda tippvõistlusel ühel maailma parimatest golfiväljakutest ning tunda ennast kui profimängija. See on „Once in a lifetime“ kogemus, mida raha eest pole võimalik osta.

 

Eestis toimusid BMW golfivõistlused aastatel 2001-2008 ja pärast pausi jätkus traditsioon 2014. aastal. Läbi aastate on Eesti võistkonnad oma riiki esindanud BMW golfivõistluse rahvusvahelises finaalis Tais, Mehhikos, Lõuna-Aafrikas, Portugalis, Argentiinas ja Austraalias. 

 

Rohkem infot BMW golfivõistluse rahvusvahelise finaali kohta leiab aadressilt www.bmw-golfsport.com.

 

MIDA TÄHENDAB SULLE GOLF?

 

  • Aivar Köök, Niitvälja Golfiklubi

„Golf on minu jaoks aktiivne puhkus. Golf on hobi, mis võimaldab suhelda.“

  • Kristel Ulla, Niitvälja Golfiklubi:

„Golf on väljakutse. See on ka põhjus, miks ma võistlen – golf on mõõduvõtt iseendaga. Golf annab energiat ja positiivsust ning õpetab iga ilmaga õues olema. Tore, et see võimaldab ka eri vanuses tippu jõuda. Golfimängijate seltskond on hästi suur, sealt tekib lai suhtlusringkond.“

  • Arno Huik, Otepää Golfiklubi

„Golf on liikumine, hobi tervise heaks. Golfis peitub minu jaoks see fenomen, et keskendun ainult mängule, kõik muu jääb tahaplaanile – see on täielik lõõgastus. Mulle meeldib mängida koos sõpradega, aga see on ikka konkureerimine iseendaga. Ja pärast mängu on mulle väga oluline saun!“

  • Kristo Karilaid

„Golf on eelkõige võistlus iseendaga. Õige strateegia ja õnnestunud löökidega on võimalik ennast ületada.“ 

 

SOOVITUSI LÕPPVÕISTLUSELE PÄÄSEMISEKS

 

  • Aivar Köök

„Harjutama peab, aga hoia asi lihtne ja pea selge – golf on vaimne ala. Enne rahvusvahelist finaali kuluks ära ettevalmistuslaager. Paar nädalat treeninguid võimaldaks end pärast talve uuesti soojaks mängida. BMW Golf Cup osavõistlused Eestis kulmineeruvad tänavu kahepäevase finaaliga ja see tagab, et rahvusvahelisse finaali pääsevad stabiilsed mängijad. 

  • Kristel Ulla:

„Tahtmine on oluline. Mulle tuli see lõppvõistlusele kvalifitseerumine ja võit väga loomulikult. Ole positiivne ja mängi naudinguga. Rahvusvaheliseks finaaliks ettevalmistumisel soovitan teha ka muud sporti, et hoida end vormis.“

  • Arno Huik

„Mängi mõnuga ja treeni keskendumisvõimet. Varasem sporditaust tuleb golfis kasuks. Golf on Eestis hooaja ala, nii et me ei saa niikuinii vastu neile soojamaa inimestele, kes mängivad 12 kuud aastas. Enne rahvusvahelist finaali oleks aga hea ikka paar nädalat treenida, et ennast nö sisse mängida.“

  • Kristo Karilaid

„Meie võistlusel on kõigil võimalik võita. BMW eesmärgiks on korraldada Eesti parimat golfivõistlust. Teeme kõik endast oleneva, et mängijad saaksid golfi nautida ja finaal jääks meelde erilisena.“

 

KUIDAS EESTI GOLFIVÕISTKONNAL LÕUNA-AAFRIKAS LÄKS?

 

BMW golfivõistluse rahvusvahelises finaalis juhtis Eesti delegatsiooni United Motorsi ostujuht Kristo Karilaid, kes koordineerib BMW golfivõistluse korraldust Eestis. Karilaidi sõnul on BMW Golf Cup International väga eksklusiivse mainega võistlus, mille finaali pürgib ligi 100 000 golfimängijat üle maailma.

 

„BMW golfivõistluse rahvusvaheline finaal on võistlus, millel osalemine ise on võit,“ rääkis Karilaid. „Korralduse ja taseme poolest on tegu maailma ühe kuulsaima amatööride golfivõistlusega, millel osalejaid koheldakse nagu profivõistlusel mängijaid.“ 

 

Eesti võistkond mängis Lõuna-Aafrikas head golfi ja saavutas lõppvõistlusel korraliku tulemuse. Fancourti väljakud olid Karilaidi sõnul lõppvõistluseks ideaalselt ette valmistatud. „Esmaspäeval ja teisipäeval olid harjutuspäevad, peale seda mängisid võistlejad kaks ringi Montagu väljakul ja ühe ringi Outeniqua väljakul,“ selgitas ta. „Mõlemad väljakud olid üpris suurte kõrguste vahedega ja väga reljeefsed. See tõstis olulisele kohale mängustrateegia – avalöögi pikkusest oli palju olulisem selle täpsus ja õige paigutus. Griinid olid aga suhteliselt kõvad ja väga kiired, nii et keset talve osutus nendega harjumine meie võistlejatele parajaks väljakutseks.“

 

EESTI PARIMAD VÕISTLUSTULES

 

Eesti võistkond saavutas finaalturniiril osalenud 43 riigi hulgas 36. koha (197 punkti). Karilaidi sõnul on see igati tubli saavutus, eriti kui arvestada, et meie mängijate eelmine hooaeg lõppes viis kuud enne rahvusvahelist finaali ja tänavune hooaeg ei olnud Eestis isegi veel alanud. Eesti võistkonda edestasid 35. kohal Tai ja 34. kohal Hispaania, seejuures pärast kolme mängupäeva kõigest 21 ja 22 punktiga. Võistkondlikus arvestuses võitis turniiri ülekaalukalt Taiwan kokku 324 punktiga.

 

Kuna rahvuslikest finaalidest oli aega omajagu möödas, olid paljud mängijad oma taset parandanud ja liikunud meeste kõrgema HCP-ga grupist madalama HCP-ga gruppi. Kõige suurem konkurents oligi seega meeste I grupis (HCP 0-12), kus Aivar Köök saavutas 49 osaleja hulgas 45. koha (kolme mänguringiga kokku 68 punkti). Meeste II grupis (HCP 13-28) saavutas Arno Huik 33 osaleja hulgas 32. koha (55 punkti). Eestlastest parima tulemuse sai aga Kristel Ulla, kes naiste arvestuses tuli 40 võistleja hulgas väga heale 31. kohale (kokku 74 punkti), edestades muuhulgas Hispaania, Hiina, Saksamaa ja USA võistlejaid.

 

Pikk võistlusnädal ei sisaldanud mitte ainult golfimängu, vaid ka mitmeid teisi üritusi. BMW Golf Cup International 2015 rahvusvaheline finaal Lõuna-Aafrika Vabariigis andis võistlejatel ja nende kaaslastel rohkelt meeleolukaid mälestusi ja elamusi, samuti uusi tuttavaid üle terve maailma. 

 

VAATA VIDEOT

Lühikokkuvõttes BMW Golf Cup International 2015 rahvusvahelisest finaalist Lõuna-Aafrika Vabariigis on näha ka Eesti võistkonda:

https://www.youtube.com/watch?v=oeZVY9XBgPk